2-مسافرت چالوس و تنکابن - جاده چالوس - مورخ 93/06/22

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi

 

دیشب را در هتل پارسیان آزادی گچسر بودیم. پس از صرف صبحانه ساعت 8:30 از هتل بیرون آمدیم. از مغازه جنب هتل آب معدنی گرفته و راه افتادیم.

 

نقشه مسیر روز دوم

در اولین پیچ پس از گچسر، خروجی جاده دیزین، شمشک، فشم و لواسان در سمت راست جاده مشاهده می شود. در برگشت، از این جاده بسمت تهران وارد می شویم.

هفت کیلومتر پس از گچسر به تونل شماره 11 یا تونل کندوان می رسیم. تونل کندوان مرز استان البرز و مازندران است. طول تونل 1883 متر می باشد. بین سالهای 74-67 جهت تعریض تونل، اتومبیل ها از جاده کناری تونل رفت و آمد می کردند. در این جاده، از کوهی که تونل کندوان در آن قرار دارد بالا رفته و از سمت دیگر آن پایین می آیم. ورودی این جاده قبل تونل در سمت چپ جاده قرار دارد و ابتدای آن داخل کارگاه ساختمانی قرار دارد.

پس از تونل به دوراهی یوش (پل زنگوله) می رسیم. نشانی این محل، پیچ تند جاده و گنبد طلایی نبش جاده می باشد. این جاده ما را به سمت یوش، بلده و جاده هراز می رساند.

پس از عبور از این دو راهی به منطقه سیاه بیشه و سد تلمبه ای مخزنی سیاه بیشه می رسیم. سیستم این سد به نحوه ای است که در اوج مصرف (شب) برق را تولید کرده و در زمان کم مصرفی (طول روز) با مصرف برق و پمپاژ آب از سد پایین دست به سد بالادست، جهت تولید برق در اوج مصرف، آماده می شود.

 

کمی که جلوتر رفتیم در یکی از پیچ های جاده و از کوههای سمت راست آب روانی را دیدیم. ماشین را در کنار جاده پارک کردیم. همزمان چند راس گاو از کنار ماشین عبور کرده و وارد مسیر رودخانه شدند.

 

 

 در ادامه به منطقه زیبای هزار چم با پیچهای تند و دامنه سرسبزش رسیدیم.

 

 

 

در پایین هزار چم که به کف هزار چم معروف است، آبشار سوزنی در سمت راست و رودخانه در سمت چپ جاده قرار دارد. در زیر آبشار سوزنی دوغ محلی جهت فروش قرار دارد که با آب آبشار خنک می شود. در این محل توت فرنگی وحشی و دوغ خریداری کردیم.

 

 

 

 

 

در مرزن آباد توقف کوتاهی کرده و گوشت و پیاز و میوه خریداری کرده و بسمت چالوس حرکت کردیم. در جلوتر در کنار جاده پرتقال کوهی دیده و چند کیلو خریداری کردیم.

در چالوس با راهنمایی که پیدا کردیم چند پلاژ را بازدید کرده تا در نهایت در انتهای رادیو دریا و مجتمع ویلایی ساحلی کمال (09116902344) که دارای چندین ویلا با امکانات آشپزخانه، کولر گازی و تخت بود، مستقر شدیم.

عرض جغرافیایی (شمالی) :          414.313  36

طول جغرافیایی: (شرقی)   :                   2548.751  51

ناهار خورده و پس استراحت و قبل از تاریک شدن هوا دریا رفتیم. هوا تاریک شده بود که از دریا بیرون آمدیم. در محوطه ویلای ساحلی دوش آبگرم وجود داشته که پس دوش گرفتن وارد ویلا شدیم.

 

  لطفاً نظر خود را در خصوص مطلب ارائه شده بیان نمائید.

 

 

HTTPS://INSTAGRAM.COM/Shomalghardi

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi


/ 0 نظر / 99 بازدید