4-مسافرت گرگان – روستای درازنو - مورخ 92/04/06

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi


 

حدود ساعت 9:00 پس از صرف صبحانه، جمع جور کردن وسایل، تحویل ساک به امانت داری و تسویه حساب با هتل بسمت کردکوی به راه افتادیم. از گرگان تا کردکوی 28 کیلومتر فاصله بوده که پس از رسیدن به میدام اصلی شهر بسمت جنوب شهر و بسمت جنگل و ارتفاعات، ادامه مسیر دادیم.

پس از 5 کیلومتر رانندگی بسمت راست پیچیده و داخل جنگل میشویم. از کردکوی تا روستای درازنو مسیر 35 کیلومتری بوده که بیشتر مسیر جنگلی بوده که رفته رفته ارتفاع از سطح دریا زیاد شده به طوری اختلاف ارتفاع کردکوی  تا در روستای درازنو، 2000 متر می باشد. هر چه ارتفاع زیادتر میگردد پوشش گیاهی منطقه تغییر کرده و سوزنی شکل میشود.

 

در اویل مسیر در سمت راست جاده توقفی داشتیم که کلبه های جنگلی در آنجا از طرف شهرداری کردکوی ساخته شده است که وضعیت نظافت اطاقهای آن نامناسب بود. (جهت  کسب اطلاع از کلبه ها 09117005426 )

 

 

روستای درازنو روستای ییلاقی بوده که در فصل تابستان ساکنین  آن زیاد شده و در فصول سرد سال ساکنین آن بسیار کم می باشد. در روستا چند مغازه جهت خرید مایحتاج وجود داشته و آب آشامیدنی آن از آبهای ارتفاعات و چشمه های اطراف تهیه میشود و دستشویی نیز جهت مسافرین موجود می باشد.

بهترین محل جهت توقف و چادر زدن در انتهای روستا بوده که مشرف به ارتفاعات و پایین دست می باشد. در این محل یک لحظه خورشید با نور و گرمای شدید، در یک لحظه ابر و مه در ارتفاع بسیار پایین و هر از چندی امکان باران دور از انتظار نمی باشد.

 

از این منطقه به بسمت برج رادکان، منطقه حفاظت شده جهان نما و استان سمنان و شهر دامغان امکان دسترسی وجود دارد.

ناهار را در همین منطقه درست کرده و خوردیم. حدود ساعت 16:30 بسمت پایین حرکت کردیم.

 

درختان سوزنی در پایین دست روستای درازنو

در همان مسیر رفت، برگشتیم. قبل از میدان اصلی کردکوی بسمت چپ پیچیده پس از 5 کیلومتر به ورودی روستای سرکلاته رسیده و از آنجا پس از 3کیلومتر به روستای سرکلاته رسیدیم. در اینجا به دیدن یکی از همکاران که جدیداً همسرش را در تصادف از دست داده رفتم.

از اینجا به بندرگز (کردکوی تا بندرگز 23کیلومتر ) جهت رفتن به ساحل حرکت کردیم.. بعلت کثیفی ساحل، شنا نکردیم. شب را در چادر در کنار ساحل خوابیدیم.

 

 

غروب در ساحل بندرگز

 

 

HTTPS://INSTAGRAM.COM/Shomalghardi

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi/ 0 نظر / 175 بازدید