5-مسافرت در جاده فیروزکوه – آبشار گزو - مورخ 91/03/13

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi

 

 

ساعت 4:45 از خواب بیدار شدم. هوا کاملا تاریک بود و چراغی در اطاق چوبی روبروی امامزاده روشن بود. دوربین را برداشته دوری در محوطه زدم. در داخل اطاقک چوبی کگه مخصوص ذبح حیوانات درست شده بود، پیرمرد و پسری بهمراه خانم میانسالی، در حال ذبح گوسفند بودند. با ایشان صحبت کردند. در لابلای صحبت ها اعلام کردند که افراد زیادی به ذبح و نذری در جوار این امامزاده اعتقاد دارند و ایشان از اطراف در ساعات اولیه بامداد به این امامزاده آمده اند تا پس از ذبح، در اول وقت که هوا خنکتر است به محل خود برگردند.

 

 ساعت 5:30 کم کم بقیه بیدار شدند. گنجشکی اطراف امامزاده و ماشین در حال خوردن حشره مدتی ما را سرگرم کرد.

 

صبحانه را ساعت 7:00 شروع کردیم. ساعت 8:00 بسمت آبشار حرکت کردیم.

 

چون اول وقت حرکت کرده بودیم و کسی قبل از ما بسمت آبشار حرکت نکرده بود، ما در در مسیری که باید بسمت آبشار می پیچیدیم، ادامه مسیر دادیم. چیزی حدود 2 ساعت داخل جنگل به راه خود ادامه دادیم. حنگل بسیار زیبا و با درختان بزرگ و پوشش گیاهی در کف جنگل، صحنه های جالبی را ایجاد کرده بود. با توجه به قراین فهمیدیم که راه را اشتباه آمده ایم، از را رفته برگشتیم. در این مسیر آبشارهای کوچک و بزرگ پلکانی نیز دیدیم که از آنها عکس گرفتیم.

 

 

حدود ساعت 11:30 به آبشار رسیدیم. در واقع از امامزاده تا آبشار به مدت نیم ساعت پیاده روی به سمت پایین جنگل با یک شیب نسبتا تند داریم.

آبشار گزو دارای ارتفاع تقریبی 70 متر بوده و این مکان، محل مناسبی برای صخره نوردان و کوهنوردان می باشد که ما وقتی به آبشار رسیدیم، گروهی صخره نور و کوهنورد مشغول فرود از آبشار بودند.

 

 

ساعت 14:40 بسمت امامزاده برگشتیم.

باران شروع به باریدن کرد. در همان حال ناهار را خوردیم و ساعت 16:00 از همان مسیری که آمدیم به سمت شیرگاه و پارک جنگلی جوارم برگشتیم.

 

HTTPS://INSTAGRAM.COM/Shomalghardi

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi


/ 0 نظر / 292 بازدید