5-مسافرت چالوس و تنکابن –چالوس تا تهران - مورخ 93/06/25

 مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi

 

صبح ساعت 6:45 و قبل از صبحانه دریا رفتیم. بچه ها اول در کنار ساحل با ماسه ها بازی کردند و بعدا وارد آب شدند.

 

 

ماهیگیرانی در دریا و ساحل بصورت تفریحی مشغول ماهیگیری بودند.

 

 

 پس از صرف صبحانه و تسویه حساب با مجتمع ساحلی به بازار میوه و تره بار چالوس رفتیم. بازار در ابتدای خیابان رادیو دریا و در مرکز شهر قرار دارد. در این بازار انواع میوه، صیفی، ترشی، زیتون و ماهی به فروش می رسد. فضای جالبی جهت بازدید و خرید می باشد. میوه، زیتون، کلوچه و ماهی خریدیم. نکته جالب در هنگام پاک کردن ماهی تبش و ضربان قلب ماهی در حالی که از صید ماهی چند ساعت گذشته و از شکم ماهی خارج شده بود، توجه ما را جلب کرد که از آن فیلمبرداری کردیم.

 

در انتهای بازار مسجد جامع چالوس قرار دارد که از آن نیز بازدید کردیم.

 

 

 

ساعت 12:30 از مسجد بیرون آمده و بسمت تهران حرکت کردیم.

در بین راه تا کف هزار چم نایستادیم. حدود ساعت 14:00 کف هزار چم توقف و استراحتی کرده و مجدد راه افتادیم. بدنبال مکانی کنار آب جهت توقف و صرف ناهار بودیم. پس از هزارچم به ورودی روستای هریجان رسیدیم. جاده به سمت روستا خاکی بوده و در کنار جاده رستورانی قرار دارد. در اولین پیچ جاده خاکی روستا که حدود 100 متر از جاده چالوس فاصله دارد توقف کردیم. در پایین این جاده آب روانی جریان داشت. وسایل پخت و پز و زیرانداز را برداشته و با احتیاط پایین رفتیم. همزمان خانواده دیگری نیز در کنار ما توقف کرده و ایشان نیز پایین آمدند. در کنار رودخانه و در جوار آبشار آن وسایل را پهن کرده کردیم(ساعت 14:40).

 

 

 

 

در هنگام جمع کردن وسایل بچه ها سعی کردند صعودی از دیواره کوه مجاور داشته باشند!!!

 

در ساعت 16:00 حرکت کردیم. پس از عبور از تونل کندوان و قبل از گچسر وارد جاده دیرین شمشک شدیم. قبل از پیست اسکی دیزین جاده کفی می باشد ولی بین دیزین و شمشک جاده دارای سربالایها و پیجهای تند می باشد. پیست اسکی دیزین در استان البرز و پیست اسکی شمشک در استان تهران قرار دارد. تله سیژ و تله اسکی پیست ها از جاده مشخص می باشد. ساعت 16:35 سربالایی ها را طی کردیم و در سرازیری جاده قرار گرفتیم. پس از شمشک در مسیر به میگون رسیدیم. در بین راه هتلی با نما زیبا دیدیم که حیفمان آمد توقفی برای آن نداشته باشیم.

 

در ادامه از فشم، اوشان و لواسان عبور کرده و از بزرگراه شهید بابایی وارد تهران شدیم.

 

 لطفاً نظر خود را در خصوص مطلب ارائه شده بیان نمائید.

 

 

HTTPS://INSTAGRAM.COM/Shomalghardi

 

مطالعه مطالب تکمیلی، عکس و فیلمهای مربوطه در کانال شمال گردی  @Shomalghardi


/ 0 نظر / 307 بازدید