روز چهارم مسافرت لرستان و خوزستان- بخش اول - تا آبشار افرینه - مورخ 92/01/09

پس از صرف صبحانه ماشین را از پارکینگ هتل تحویل گرفته و بسمت خوزستان حرکت کردیم. در خروجی شهر خرم آباد دو راه جهت استان خوزستان وجود دارد.

  • راه قدیم پلدختر – اندیمشک
  • راه تازه تاسیس پل زال – اندیمشک (تونلهای طولانی از دل زاگرس و اتوبانهای جدید)

جهت ادامه مسیر از راه قدیم پلدختر – اندیمشک مسافرت را ادامه دادیم (در راه برگشت از مسیر پل زال – اندیمشک به تهران برگشتیم). کمی که از جاده قدیم پلدختر – اندیمشک طی کردیم در کنار جاده جهت استراحت توقف کردیم.همواره در کنار جاده با فاصله کمی رودخانه ای جریان دارد که نام آن کشکان است.

 

پس از طی حدود 80 کیلومتر از خرم آباد در سمت جنوب جاده روستا و آبشار افرینه را مشاهده کردیم. آبشار افرینه در موقعیت جغرافیایی E475322 N331851 آبشاری چشم نواز و دلفریبی بوده که یکی از پر آب ترین آبشارهای ایران است. سرچشمه آبشار افرینه در 38 کیلومتری جنوب خرم آباد است که از تلاقی رودهای چشمک و افرینه تشکیل شده و پس از عبور از دره پر پیچ و خم چولهول آبشار افرینه را می سازد. سپس این آبشار به رودخانه کشگان می ریزد. قبل از این آبشار پل تاریخی و آبشار فصلی معمولان قرار دارند که در این منطقه، مجموعه ای از پل و آبشارهای تاریخی را ساخته اند. نزدیکی آبشار افرینه به پل دختر و پل تاریخی معمولان استراحتگاهی مهم را برای مسافران ایجاد کرده است.

پل تاریخی معمولان

پس از بازدید از آبشار بسمت پلدختر براه افتادیم.

HTTPS://INSTAGRAM.COM/NOURI_ALIREZA

/ 0 نظر / 64 بازدید