چگونه خودروی خود را با قطار به سفر ببریم؟ + جدول هزینه حمل

باید گفت این ظرفیت با اقدام شرکت راه آهن در جهت  خرید و افزودن واگن‌های خودرو بر دوطبقه با قابلیت اتصال به قطارهای مسافری امکان انتقال و استفاده خودرو برای مسافرانی که به خود‌رو خود در مقصد نیاز دارند، فراهم شده است.

در توضیح مسیرهای قابل استفاده از این واگن ها باید گفت این واگن ها در کلیه محورهای راه آهن ( به غیر از محور شمال) قابل سیر و بهره برداری است و با ظرفیت ۱۰ الی ۱۲ خودرو ( با توجه به ابعاد خودرو ) در حال حاضر در مسیر تهران به مشهد، بندرعباس، کرمان، اهواز، تبریز همچنین اصفهان به بندرعباس و مشهد- بندرعباس و بالعکس راه‌اندازی شده است.

در این رابطه به منظور آشنایی مسافرانی که می خواهند از این خدمت ارائه شده از سوی شرکت راه آهن استفاده کنند در زیر چند نکته ضروری و جدول هزینه ارائه شده است:

۱- پذیرش خودرو برای اعزام از مبدأ حرکت از ۸ صبح تا حداکثر ۳ ساعت مانده به حرکت قطار است.
۲- هنگام تهیه‌ بلیت برای مسیرهای بلند(مانند مشهد- اهواز) پیش بینی زمانی لازم برای تأخیرهای احتمالی، تخلیه‌ی واگن و بارگیری مجدد آن در ایستگاه واسط (تهران) و رعایت بند ۱ صورت گیرد.
۳- خودرو هنگام تحویل به انبار باید دارای موجودی بنزین مطابق با حداکثر یک چهارم ظرفیت باک خودرو باشد.
۴- برای رعایت ایمنی خودروها، سر باتری در مبدأ جدا و در مقصد مجدداً نصب می‌شود.
۵- امکان حمل خودرو با ارتفاع بیش از ۱۵۸ سانتی متر وجود ندارد. همچنین این محدودیت شامل خودروهایی مانند پاترول، پاجیرو، جیپ و ...است.
۶- برای رفع مشکلات در مقصد، قبل از بارگیری کلیه‌ی نواقص یا آسیب دیدگی قبلی خودرو و کسری لوازم به مسؤولان اعزام اظهار شود.
۷- به محض اطلاع از ورود خودرو به مقصد نسبت به ترخیص و تحویل خودرو با در دست داشتن مدارک مثبته (کارت ماشین ، کارت شناسایی معتبر) اقدام در غیر این صورت بعد از ۲۴ ساعت اولیه تا ۶ روز ،روزانه ۱۵۰۰۰ریال و از روز هفتم به بعد روزانه ۳۰۰۰۰ ریال بابت حق توقف و هزینه انبارداری محاسبه و دریافت خواهد شد.
۸- برای تحویل خودرو کارت شناسایی یا شناسنامه خودرو معتبر و منطبق با مندرجات در بلیت ضرورت دارد وخودرو به کسی تحویل خواهد شد که بلیت حمل خودرو به نام او صادر شده است. و از تحویل خودرو به افراد غیر و بدون مدارک مثبته خودداری خواهد شد.
۹- در صورت تأخیر در تحویل خودرو در مقصد تا ۲۴ ساعت تاخیر در تحویل خودرو ۵۰درصد کرایه برگشت داده می‌شود و در صورت عدم تحویل خودرو در مقصد ۱۰۰درصد کرایه برگشت داده می‌شود.
۱۰- برای دریافت خسارت تاخیر متقاضیان محترم می‌توانند با به همراه داشتن اصل لاشه بلیت و کارت شناسایی معتبر با مراجعه به آژانس‌های سراسر کشور نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.
۱۱- درصورت مفقود شدن بلیت حمل خودرو طبق مقررات بلیت المثنی صادر می‌شود.
۱۲- اطلاعات مورد نیاز حمل خودرو با قطار اعم از: تاریخ و ساعت حرکت ، شماره قطار ، زمان و شرایط تحویل خودرو و... جهت اطلاع آنها برروی برگه بلیت حمل خودرو درج می‌شود.

جدول زیر هزینه حمل خودرو به وسیله قطار در اصلی ترین محورهای فعال در کشور را از تاریخ اول شهریور 1393 نشان می دهد:

 

HTTPS://INSTAGRAM.COM/NOURI_ALIREZA

/ 0 نظر / 295 بازدید