بخش سوم- تقسیم بندی هتل کاروان (خودرو مسافرتی، خودروی کاروان- کاروان مسافرتی)

2- خودروهای مسافرتی بدون موتور

این‌گونه خودروهای مسافرتی، همان‌طور که از اسمشان پیداست، فاقد موتور بوده و به انتهای خودرو متصل می گردد.

خودروهای مسافرتی بدون موتور شامل تقسیم بندی ذیل می باشد:

2-1- کاروانهای تاشو ( pop up camper)

زمانی که می‎خواهید از این کاروان‎ها استفاده کنید، می‎توانید آن را باز و سوار کنید و هنگامی که از آن استفاده نمی‎کنید می‎توانید برای اشغال فضای کمتر و حمل آسانتر، اجزای آن را جدا و جمع کنید.

این مدل از کاروان‎ها قیمت مناسبی دارند و هنگام باز شدن فضای بزرگی را در اختیار خریدار قرار می‎دهد. البته باید ذکر کرد که کاروان تاشو از خود نیروی محرکه‎ای ندارد و هنگام سفر باید به وسیله یک اتومبیل و یا وانت بکسل شود.


2-2- کاروانهای تریلر ( travel trailer)

این مدل نیز همانند مدل قبلی فاقد موتور بوده و می‎بایست توسط اتومبیل دیگری بکسل شود. ولی این مدل قابلیت جمع شدن را نداشته و همیشه شکلی ثابت دارد. این کاروان را می‎توان بسته به نیاز خود در اندازه‎های مختلف و با تجهیزات گوناگون سفارش داد.

2-3- خودرومخصوص کشنده (  (Fifth-wheel trailer

خودرو مخصوص کشنده‎، به مانند یک تریلر که به یک کشنده متصل می‌شود، می‌ماند و بخشی از وزن تریلر بر روی کشنده قرار می‌گیرد با این تفاوت که کشنده معمولاً یک پیکاپ سنگین است. مزیت این تریلرها این است که (با توجه به محدودیت وزن قابل حمل) بخشی از وزن تریلر مستقیماً بر روی کشنده قرار می‌گیرد و می توان تریلرهایی با وزن بیشتر را جا به جا کرد.

"

 

2-4-  کاروان های هیبرید ( hybrid trailer)

این کاروان ها ترکیبی از مدل تاشو و کاروان های تریلر هستند. یعنی بخشی از قسمت های آن ثابت و بخشی دیگر تاشو می باشد.

 

 

2-5- خودروهای مسافرتی بدون موتور معمولی

تریلرهای مسافرتی معمولی، به طور مستقیم به خودرو متصل می‌شوند. این نوع تریلرها، پر طرفدارترین وسیله‌ی مسافرتی در جهان است. تریلرها از وزن 500 کیلوگرم برای خودروهای سبک تا وزن 12 تن برای پیکاپ ها در بازار موجود می‌باشد.

2-6-  کاروانهای قطره اشکی ( teardrop trailer)

این مدل یکی از کوچک‎ترین مدل‎های کاروان بوده و اغلب شکلی همانند قطره دارد و عمدتا نقش یک چادر مسافرتی را ایفا می‎کند. این کاروان‎ها را می‎توان به‎راحتی توسط اتومبیل یا حتی موتورسیکلت بکسل کرد.


"

 2-7-کاروانهای توترهوم یا (toterhome)

این کاروان ها در پشت کامیون های کشنده دبده می شوند به گونه ای که نیمی از فضای پشت کامیون آزاد باقی مانده و کامیون می تواند تریلر یا هر نوع بار دیگری را جا به جا نماید. این کاروان برای رفاه رانندگانی که در مسیرهای طولانی سفر می کنند  طراحی شده است.

"

 

 لطفاً نظر خود را در خصوص مطلب ارائه شده بیان نمائید.

HTTPS://INSTAGRAM.COM/NOURI_ALIREZA

/ 0 نظر / 444 بازدید