3-مسافرت به مشهد مقدس با قطار زندگی – حرم و شاندیز – مورخ 94/02/03

نماز صبح را در کوپه خواندم. حدود 7:00 به مشهد رسیدیم. طی هماهنگی انجام شده اتوبوسهای تور در بیرون ایستگاه منتظر بودند. اتوبوسها مسافران را به هتل دیپلمات که روبروی میدان راه آهن بود، جهت صرف صبحانه بردند.

پس از صرف صبحانه حدود ساعت 9:00 سوار اتوبوسها شده و از طریق چهارراه شهدا به خیابان میرزای شیرازی و بست طوسی آمدیم. ابتدا به صحن انقلاب رفته و از آنجا به صحن آزادی رفتیم. بواسطه فصل مدارس و اتمام تعطیلات نوروزی، حرم خلوت بوده و به راحتی دستها به ضریح می رسد. نماز دو رکعتی و زیارت نامه بالای سر مبارک خواندم. تمامی دربهای ورودی به مسجد گوهرشاد بسته است و مشغول کارهای ساختمانی هستند.

  حدود ساعت 11:00 سری به موزه های قرآن، هدایای رهبری، فرشچیان و فرش سرزدیم. ساعت 12:00 به صحن آزادی برگشته و ساعت 12:30 نماز جماعت خواندیم. ساعت 13:15 به صحن جامع رضوی و پارکینگ شماره 1 رفته و سوار اتوبوسها شدیم. حدود 15 قیقه تا رسیدن بقیه همراهان معطل شدیم. پس از حرکت اتوبوس از کمربندی شهر بسمت شاندیز حرکت کرد. مطابق هماهنگی تور، مقصد منطقه ییلاقی شاندیز و باغ اختصاصی پدیده شاندیز می باشد. حدود یکساعت و نیم در راه بودیم.

باغ اختصاصی پدیده شاندیز یک باغ جمع جور بوده که دارای رستوران سرپوشیده و همچنین آلاچیق هایی در فضای آزاد می باشد. همگی به رستوران رفتیم. پس از کشیدن سالاد، غذای سفارش داده شده که یک دیس پلو برای هر خانواده و یک سیخ شیشلک برای هر نفر را آوردند.

 

پس از صرف ناهار و چای، دوری در باغ زدیم.

 

حدود ساعت 17:30 با اتوبوسها بسمت ایستگاه راه آهن حرکت کردیم.

ساعت 19:15 دقیقه سر موعد قطار حرکت کرد.

پذیرایی داخل کوپه مشابه قبل انجام شد. نماز مغرب را در ایستگاه ابومسلم ادا کردیم.

 پذیرایی داخل رستوران و غذاها بسیار عالی بود. در همین جا از پرسنل قطار کمال تشکر خود را اعلام می نمایم.

ساعت 8:45 روز جمعه مورخ 94/02/04 به تهران رسیدیم.

  HTTPS://INSTAGRAM.COM/NOURI_ALIREZA

/ 0 نظر / 177 بازدید